"İmam'ın En Büyük Hedefi İsrail'in Yok Olmasıydı"                 


"İmam'ın En Büyük Hedefi İsrail'in Yok Olmasıydı"

İslam İnkılabı Önderi ve dünya Müslümanlarının onuru İmam Humeyni’nin rıhletinin 18. yıldönümü dolayısıyla, İsra Kültür merkezi’nde düzenlenen anma programında konuşan gazeteci yazar Ahmed Varol, İmam Humeyni’nin Filistin davasına verdiği önem üzerinde durarak, İslam İnkılabı’nın Amerika ve İsrail’in bölgedeki bütün planlarını alt üst ettiğini söyledi.

Kur’an-ı Kerim’den Fecr süresinin okunmasıyla başlayan programın açılış konuşmasını İsra Kültür Merkezi adına Nureddin Şirin yaptı.

İmam Humeyni’yi anmanın İslami ve vicdani bir sorumluluk ve bir ahde vefa gereği olduğunu belirten Nureddin Şirin, İmam Humeyni’yi günümüzde anmanın çok daha büyük anlamlar kazandığını söyledi.

“İmam Humeyni’nin en büyük hedeflerinden biri Siyonist İsrail rejiminin ortadan kalkmasıydı; İmam hayatı boyunca bu idealin peşinden gitti. Siyonist rejimin kuruluşundan 60 yıl geçtiği bu zamanda artık,  bu Siyonist varlığın yok edilmesinden söz ediliyor. Bugün İran Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad’ın İmam Humeyni’yi anma programında “Siyonist rejimin yıkılışı için geri sayım başladı; pek yakında bu Siyonist rejimin yıkılışına tanık olacağız” diyor. Bunun anlamı nedir, yani İmam Humeyni’nin hedefleri sonuna yaklaşıyor, demektir. Bugün bizler de İmam Humeyni’ye olan alaka, sevgi ve bağlılığımızı, bu yolu sürdürmekle, Kudüs’ün özgürlük mücadelesini paylaşmakla, bu noktadaki görev ve sorumluluklarımızı yerine getirmekle göstermiş olacağız” diyen Şirin, 7 Haziran 1967 tarihi itibariyle Kudüs’ün işgalinin 40. yılında bütün Türkiye’de Kudüs’e sahip çıkma etkinliklerinin başlayacağına işaret ederek Filistin ve Kudüs’teki İslami önderliğin bütün dünya Müslümanlarından, özellikle Türkiyeli Müslümanlardan bunu beklediğini vurguladı.

Anma programına marşlarıyla katılan Grup Kardeşlik Çağrısından Yaşar Burakın, İmam Humeyni, Şehid Ahmed Yasin ve Filistinli çocuklar için seslendirdiği Türkçe ve Kürtçe marşlar büyük bir beğeni gördü./Yaşar Burak

 

 تعداد بازدید:  2673